Ha az alapítványról, terveinkről további információkat szeretne vagy javaslata, észrevétele van a honlappal kapcsolatban, írjon a Kapcsolja be a JavaScriptet az emailcím megtekintéséhez címre vagy levélben az alapítvány postacímére.
Ha az alapítványt bármilyen módon támogatni tudná céljai elérésében, kérjük a fenti e-mail címen vagy levélben vegye fel a kapcsolatot velünk.
Közepes termetű, eleinte laza, később kúpos, majd szabálytalanul kerekded koronát fejlesztő, gyökérsarjakkal erőteljesen szaporodó fa. Sima, kissé ragadós kérge fiatal korában világosszürke, majd zöldesszürkévé és barnává válik, paraszemölcsös, de nem repedezett. Vesszői fényes barnásvörösek, szórt spirális állású, hegyes, tojásdad, ragacsos rügyei a vesszőhöz simulnak. Hosszú nyelű, kerekded levelei a legenyhébb fuvallat hatására is rezegnek. A levéllemez 3-10 cm hosszú széle tompán fűrészes vagy kanyargós, válla kerek vagy szíves, színi oldalán hamvas vagy világoszöld, fonákán mindig világosabb és csupasz. Őszi lombszíne narancssárga vagy élénkpiros. Virágai kétlakiak. Nagy tömegben fejlődő, ezüstösen selymes szőrű porzós barkái 5-8 cm hosszúak, virágzáskor a portokoktól borvörös árnyalatúak. Világos sárgászöld termős barkái 4 cm hosszúak, terméséréskor 12 cm-re is megnőhetnek. Két kopáccsal nyíló tokterméseiből vattaszerű repítőszőrös magvak bújnak elő. Nálunk mezővédő erdősávokba is telepítik.
15 m
március-április
május
Eurázsiai -(mediterrán) flóraelem, Európában valamennyi vadont termő nyárfa közül ez a leggyakoribb.
A síkságoktól a magasabb hegyvidékekig a legkülönfélébb talajokon megélő pionír faj.